сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 77
home Вести

Втор ден на Плетвар хаос: Снегот ги изненади надлежните среде февруари, заглавените 50 камиони никако да тргнат (ВИДЕО)

Втор ден на Плетвар хаос: Снегот ги изненади надлежните среде февруари, заглавените 50 камиони никако да тргнат (ВИДЕО)

Втор ден продолжува хаосот на Плетвар и околните патишта откако снегот како и вообичаено ги изненади надлежните за расчистување на истиот.

Имено до нашата редакција пристигнаа видео снимки на кои се гледа нерасчистениот пат на кој и денеска има заглавено камиони исто како вчера вечерта.

Застојот инаку започна вчера во 16 часот кога сообраќајот бил парализиран и запрен за да помине државна делегација.

Коронавирус