среда, 18. мај 2022. Вести денес: 159
home Вести

Втор ден Божиќ: Православните христијани го слават празникот Собор на Пресвета Богородица

Втор ден Божиќ: Православните христијани го слават празникот Собор на Пресвета Богородица

Православните христијански верници денеска го празнуваат празникот Собор на Пресвета Богородица – втор ден Божиќ.

По тој повод ќе се служи златоустова литургија во црквата Рождество на Пресвета Богородица во Скопје со која ќе чиноначалствува архиепископот г.г. Стефан.

Најнови вести

Коронавирус