четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Врнежи од снег во Маврово, воведена забрана за сообраќај

Врнежи од снег во Маврово, воведена забрана за сообраќај

Поради интензивни врнежи од снег утрово е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Како што информираат од ЈП „Македонија пат“ забраната е воведена од 10:00 часот.

Коронавирус