недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Вести

Врнежи од дожд ќе ја „нападнат“ Македонија, доаѓа и снег

Врнежи од дожд ќе ја „нападнат“ Македонија, доаѓа и снег

За следните денови се најавува стабилно и суво време. Пресврт се очекува во сабота кога врнежи од дожд ќе ја „нападнат“ Македонија.

Од утре до сабота претпладне времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат негативни, а најстудено ќе биде во петок наутро.

Под влијание на нов влажен бран од сабота кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, особено на запад.

Од недела кон понеделник врнежите од дожд ќе преминуваат во снег, но на планините.

Коронавирус