недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Врнежи и грмежи во Македонија- еве какво време не` очекува

Врнежи и грмежи во Македонија- еве какво време не` очекува

За утре се најавува локална појава на грмежи и дожд.

Периодот на пролетните дождови ќе продолжи се до почетокот на викендот кога се очекува разведрување и сончеви периоди.

Трендот на температури за 5 до 6 степени над просекот ќе продолжи и во претпоследната недела од април кога живата во термометарот ќе се доближи повторно до 30 степени во некои делови од земјата, а во Скопје до 26.

Коронавирус