среда, 8. декември 2021. Вести денес: 42
home Вести

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО)

ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар (ВИДЕО)

Уторво во Маврово на високиот дел на планината Бистра може да се забелижи вистинска снежна идила.

Камерите го регистрираа снегот кој синоптичарите го најавуваа деновиве.

Времето денеска во државата е студено и ветровито.

Најавата е дека поларен бран ја зафати Македонија.

Коронавирус