понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Вријат социјалните мрежи: „За ваксајнс ја згрешиле документацијата, ама виртуози се за лубриканти и марихуана“ (ФОТО)

Вријат социјалните мрежи: „За ваксајнс ја згрешиле документацијата, ама виртуози се за лубриканти и марихуана“ (ФОТО)

Србиве ни прават – „Дечко дојди утре, ти фали една пријава“. Додека да стигнат вакцините, ќе снема шприцови, па кога ќе стигнат шприцовите, ќе се расипат фрижидерите.

Откако се дозна дека Србија денес не ни ја предава донацијата вакцини, граѓаните на социјалните мрежи со низа коментари. Темата е навистина загрижувачка, но несериозниот однос на Владата ги натера граѓаните да направат пародија на оваа траги-комедија.

Зоран Заев и Венко Филипче покажаа несериозност, негижа и неспособност да набават вакцини против коронавирус за македонските граѓани. Дури покаќаа дека не се способни ниту да превземат донација бидејќи не ги подготвиле ниту потребните документи.

Погледнете што пишуваат корисниците на социјалните мрежи:

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија