петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

Врие во просториите на ИВЗ: Приврзаниците на Реџепи и поддржувачите на Бузаку влегоа внатре

Врие во просториите на ИВЗ: Приврзаниците на Реџепи и поддржувачите на Бузаку влегоа внатре

Основиот суд Скопје 2 ја уважил жалбата на Скедер Бузаку кој во 2015-та бил избран за поглавар на ИВЗ.

Во истиот тој период на паралелно Собрание е реизбран за поглавар на ИВЗ Сулејман Реџепи.

Во моментов и приврзаниците на Реџепи и приврзаниците на Бузаку се во просториите на Исламската верска заедница, објави Телма.

Присутна е финансиска полиција која го чешла работерњето на Реџепи.

Најнови вести

Qatar 2022