среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Врие во Бутел: Додека жителите газат кал, Смилевски асфалтирал само кај негов советник (ФОТО)

Врие во Бутел: Додека жителите газат кал, Смилевски асфалтирал само кај негов советник (ФОТО)

Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски изминатиов период асфалтираше само една улица во населеното место Љуботенски Пат на која живее советникот на СДСМ Чедомир Николовски, на улицата е поставен асфалт врз веќе постоечки асфалт додека во истото населено место има неасфалтирани улички кои се навистина не проодни за граѓаните.

Револтот на граѓаните во Љуботенски Пат од ден на ден расте и се крајно револтирани за ваквиот нечесен потег на градоначалникот и јавно прашуваат дали само членовите на СДСМ во Бутел имаат право да газат нов асфалт.

Најнови вести

Коронавирус