петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Времето за време на споениот викенд ќе ве разочара- особено прочитајте кога доаѓа дождот во земјава

Времето за време на споениот викенд ќе ве разочара- особено прочитајте кога доаѓа дождот во земјава

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Времето утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со слаба утринска магла.

Во петок за време на неработниот ден ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со утринска магла.

За време на викендот времето според УХМР ќе биде претпладне сончево, попладне облачноста ќе се зголемува во сабота, додека во недела променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Коронавирус