среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 2
home Вести

Времето сончево со температури до 25 степени

Времето сончево со температури до 25 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 12 до 25 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 25 степени.

Следува период на умерено облачно и топло време со температури кои и понатаму ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Коронавирус