среда, 2. декември 2020. Вести денес: 214
home Вести

Времето се менува: Утре пролетна температура во Македонија, а во петок доаѓа разочарување за сите

Времето се менува: Утре пролетна температура во Македонија, а во петок доаѓа разочарување за сите

Во текот на деновите што следуваат, нашата територија ќе биде под влијание на потопла воздушна маса. Сето ова ќе услови понатамошен пораст на температурите на воздухот.

Прогноза за 12.02.2020
Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 9°С до 15°C
Променливо облачно, во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Прогноза за 13.02.2020
Минимална температура: -1°C до 5°C
Максимална температура: 7°C до 13°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со слсб до умерен ветер од променлив правец.

Прогноза за 14.02.2020
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 6°C до 13°C
Променливо облачно со услови за за локален дожд. северозападен ветер. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Коронавирус