недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Вести

Времето променливо со слаби врнежи и умерен ветер

Времето променливо со слаби врнежи и умерен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повеќе облачност во јужните делови, каде што ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините слаб снег.

Ќе дува умерен североисточен ветер, кој особено на северот и западот повремено ќе засилува.

Дневните температури ќе се движат од 7 до 16 степени.

Коронавирус