сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Времето облачно со повремен дожд и снег

Времето облачно со повремен дожд и снег

Денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Повеќе врнежи ќе има попладне, особено во западните и југоисточните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 1 до 8 степени.

Коронавирус