петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Времето никако да се стабилизира: Вечерва поројни дождови

Времето никако да се стабилизира: Вечерва поројни дождови

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 15 до 26 степени.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

Најнови вести

Коронавирус