четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Времето не е на наша страна: Дожд, невреме, грмотевици, но и сонце – временска прогноза за цел мај

Времето не е на наша страна: Дожд, невреме, грмотевици, но и сонце – временска прогноза за цел мај

Вчера започна месец мај, а временската прогноза за цел месец не е на наша страна.

Имено, мај ќе биде полн со дожд, невреме, ветер и грмотевици, но и сончеви денови.

Ова е деталната временска според Accuweather, според која се гледа дека ни следат пресврти со времето.

Најнови вести

Коронавирус