сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Времето ќе не изненади во наредните денови: Следуваат натпросечни температури за овој период од годината

Времето ќе не изненади во наредните денови: Следуваат натпросечни температури за овој период од годината

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени.

Во Скопје, сончево и топло со минимална температура од 7 и максимална до 27 степени.

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба- ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Најнови вести

Коронавирус