петок, 10. јули 2020. Вести денес: 12
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Времето денеска сончево и топло- од вечерва вистински пресврт во времето

Времето денеска сончево и топло- од вечерва вистински пресврт во времето

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот во југозападните подрачја ќе има врнежи од дожд, кои преку ноќта ќе се прошират и во останатите делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Времето утре ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Времето во среда ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Додека пак времето во четврток ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Парламентарни избори 2020