вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Времето денеска сончево и топло, дожд кон крајот на неделата

Во Скопје, сончево, претпладне ќе се задржи магливо со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер поизразен вдолж Повардарието. Температурата до 12 степени.
Времето денеска сончево и топло, дожд кон крајот на неделата

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност особено на исток и тоа во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер поизразен вдолж Повардарието.

Претпладне некаде во котлините ќе биде магливо. Температурата од 9 до 15 степени.

Во Скопје, сончево, претпладне ќе се задржи магливо со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер поизразен вдолж Повардарието. Температурата до 12 степени.

До четврток ќе се задржи стабилно и суво време со благ пораст на утринските температури. По котлините ќе има услови за појава на слаба до умерена магла.

Во петок ќе преовладува зголемена облачност, ќе започне да дува поинтензивен јужен ветер, а од западните делови ќе започнат и врнежи од дожд кои ќе продолжат повремено и преку ноќта кога некаде ќе преминуваат во врнежи од снег.

Во сабота врнежите ќе завршуваат и тоа во планинските подрачја на истокот каде што ќе има слаб снег и на повисоките места.

Коронавирус