сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home Вести

Времето денеска, променливо облачно со сончеви периоди попладне

Времето денеска, променливо облачно со сончеви периоди попладне

Во Македонија денеска ќе преовлдува променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 30 степени. Во Скопје слично време со температура до 26 степени.

Коронавирус