понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 110
home Вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерен јужен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерен јужен ветер

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност, и со умерен јужен ветер.

Според Управата за хидрометеоролошки работи, најниската утринска температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а највисоката преку ден ќе достигне до 28 степени Целзиусови.

loading...