недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 69
home Вести

Времето денес сончево со умерена облачност

Времето денес сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. УВ=6

Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во интервалот од 25 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 29 степени.

Продолжува периодот на стабилно, суво и топло време. Утре на повеќе места ќе има појава на умерена облачност.

Најнови вести