четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 109
home Вести

Времето целосно се менува- Температурите попладнево низ Македонија

Времето целосно се менува- Температурите попладнево низ Македонија

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде уште денеска, а веќе од утре и за време на викендот во попладневните часови ќе преовладува облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура денеска се движи од седум до 18, а дневната ќе достигне до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 7.

Во Скопје, слично време со ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 15 степен, а дневната ќе се искачи до 33 степен.

Ова се моменталните температури низ Македонија.

Коронавирус