среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 32
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Временска за наредните денови- еве кога ќе заврне дожд

Временска за наредните денови- еве кога ќе заврне дожд

Утре, викендов и се до вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Додека пак врнежи од дожд во земјата се очекуваат кон крајот на месецот, околу 31. октомври.

Од вторник ќе има бран којшто ќе предизвика промена на времето и намалување на температурите за околу 5 степени Целзиусови.

Коронавирус