четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 191
home Вести

Временска за наредните 3 дена: Носете си чадор! (ФОТО)

Временска за наредните 3 дена: Носете си чадор! (ФОТО)

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер.

Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер, особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.

Погледнете какво време не` очекува во наредните 3 дена.

Коронавирус