понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 175
home Вести

Временска за цел септември – Не чека месец полн пресврти

Временска за цел септември – Не чека месец полн пресврти

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне претежно во северните делови со локален пороен дожд и грмежи.

Макисмалната температура ќе биде во интервал од 30 до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје, претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 37 степени.

До вторник претежно во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Од среда следи период на стабилно, не особено топло и суво време.

Ова е временската за септември:

Најнови вести

Коронавирус