сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 54
Во живо

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Гоце е Македонија

home Вести

Временска прогноза за новогодишната ноќ

Временска прогноза за новогодишната ноќ

Во последните денови од оваа 2018 година ќе имаме претежно стабилно и суво време додека температурите на воздухот ќе бележат тенденција на незначитален пораст но ќе бидат околу просекот за овој дел од годината, односно времето ќе биде сончево, повремено со мала и умерена облачност додека во сабота и повторно во понеделник ќе дува засилен ветер од северен правец.

Во сабота има услови за сосема слабо и локално провејување на снег, повторно услови за локални слаби врнежи претежно од снег ќе има во понеделник.

За време на новогодишната ноќ ќе имаме променливо облачно време со услови за локално слабо провејување на снег.

Во првите денови пак од новата 2019 година има можност за сосема кратко затоплување на времето, па следува повторно заладување.