сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Временска прогноза за наредните 5 дена: Еве кога ќе има високи температури, а кога дожд

Временска прогноза за наредните 5 дена: Еве кога ќе има високи температури, а кога дожд

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината.

Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Според УХМР, утре минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10 степени, а максималната од 23 до 30 степени, а слична е прогнозата и за наредните пет дена.

Коронавирус