вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 112
home Вести

Временска прогноза за наредните 5 дена: Еве кога ќе има високи температури, а кога дожд

Временска прогноза за наредните 5 дена: Еве кога ќе има високи температури, а кога дожд

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината.

Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Според УХМР, утре минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10 степени, а максималната од 23 до 30 степени, а слична е прогнозата и за наредните пет дена.

Коронавирус