среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Вести

Временска прогноза за цел мај: издржете го постуденото време, од следната недела доаѓа вистински температурен шок

Временска прогноза за цел мај: издржете го постуденото време, од следната недела доаѓа вистински температурен шок

 

Месец мај носи различна временска прогноза и температура во нашата земја.

Од почетокот на мај имавме малку сонце, дожд и ниски температури.

За утре метеоролозите најавуваат топло време и температура до 20 степени.

До крајот на месецов не очекува висока температура и до 29 степени, особено времето ќе се затоплува од следната недела.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија