вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 88
home Вести

Временска прогноза: Претпладне сончево, попладне пресврт во времето

Временска прогноза: Претпладне сончево, попладне пресврт во времето

Претпладне ќе биде претежно сончево со мала обачност.

Попладне облачноста ќе се зголеми и особено на југозапад ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град.

Утринската температура се движи од -2 до 8, а дневната ќе биде од 10 до 21 степен.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура е околу 4, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Коронавирус