понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 138
home Вести

Временска прогноза на УХМР до вторник- еве какво време не` очекува

Временска прогноза на УХМР до вторник- еве какво време не` очекува

Во деновите од викендот ќе има промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни, локално и над 20л/м2, проследени со појава на грмежи и засилен ветер.

Во недела поради продор на постудена воздушна маса, на планините и на некои повисоки места претежно во северните делови, ќе има врнежи од снег, а дневните температури позначително ќе опаднат, особено во северните делови.

Погледнете какво време не` очекува до вторник.

Најнови вести

Коронавирус