четврток, 5. август 2021. Вести денес: 130
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време нè очекува денес?

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време нè очекува денес?

За последниот работен ден од неделава метеоролозите предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност, а на некои делови во земјава попладне се очекува локална појава на пороен дожд и грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Дневните температури на воздухот за денешниот 19 јули ќе се движат од 23 до 33 степени целзиусови.

Во Скопје се очекува слично време, сонце со мала до умерена облачност, синоптичарите во главниот град денес не очекуваат дожд.

Максималните дневни температури ќе се искачат до 31 степен.

Коронавирус