сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 48
home Вести

Временска до крај на месецот: Ќе се спасиме ли од дождот

Временска до крај на месецот: Ќе се спасиме ли од дождот

Времето денеска беше сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура се движеше од два до 10, а дневната од 11 до 21 степени.

Од утре попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток.

Утринската ќе се спушта до четири, а дневната ќе се движи околу 20 степени.

Ова е временската до крај на месец ноември, претпоследниот од годината.

Коронавирус