вторник, 20. април 2021. Вести денес: 69
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Вести

Временска до крај на месецот – Ќе натрупа ли снег?

Временска до крај на месецот – Ќе натрупа ли снег?

Времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне облачноста ќе се намали.

Утринската температура ќе се движи од минус 8 до 2 степена, а дневната од минус 4 степени до 6 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до минус 2 степена, а дневната до 3 степени.

Ова е временската за цел месец според Accuweather:

Коронавирус