петок, 4. декември 2020. Вести денес: 147
home Вести

Времено затворен сообраќајот на магистралниот пат село Истибање – брана Калиманци

Времено затворен сообраќајот на магистралниот пат село Истибање – брана Калиманци

Делницата од магистралниот пат А-3 од село Истобање до браната Калиманци денеска од 16:00 до 18:00 часот времено ќе биде затворена за сообраќај во двата правца, информира Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот ќе биде пренасочен преку Р1304 Виница – Берово и Р2345 Виница – село Бигла.

Најнови вести

Коронавирус