сабота, 17. април 2021. Вести денес: 5
home Вести

Времен режим на сообраќај поради изградба на новата патарина кај Демир Капија

Времен режим на сообраќај поради изградба на новата патарина кај Демир Капија

Времен режим на сообраќај до 2 март ќе има на магистралниот пат Неготино-Гевгелија, кај наплатната станица Демир Капија, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Причината се градежни активности за изградба на електронскиот систем за наплата на патарината Демир Капија.

Коронавирус