недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Време: Сончево, тивко и до 15 степени

Време: Сончево, тивко и до 15 степени

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко со пораст на дневната температура.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од седум до 15 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и тивко. Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната темпеатура до 12 степени.

Во среда облачноста постепено ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во четврток се очекуваат врнежи и намалување на температурата.

Најнови вести

Коронавирус