понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Време: Сончево и ветровито, до 34 степени

Време: Сончево и ветровито, до 34 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, долж Повардарието, аповремено ќе се засилува. УВ индексот е 8.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а максималната дневна температура ќе достигне до 34 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура од 17 степени, а максималната ќе достигне до 31 степеб Целзиусов.

Коронавирус