сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Време: Облачно со дожд и ветер со над 80 км/ч

Време: Облачно со дожд и ветер со над 80 км/ч

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во текот на ноќта (над 25 л/м2).

Локално, особено во јужните делови ќе има појава на нестабилност во форма на невреме со пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер (над 80 км/час).

Утринската температура ќе се движи од 2 до 8 степени, а дневната од 5 до 16 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во текот на ноќта. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе достигне до 11 степени.

Во недела на планините врнежите ќе бидат од снег. Во текот на идната недела ќе настапи стабилизирање на времето.

Парламентарни избори 2020