вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска. Максимална температура од 28 степени ќе има во Дојран и во Гевгелија, во Скопје и во Штип до 27, Битола до 26, Охрид до 21 степен.

Времето за време на викендот ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Утре максималните температури повторно ќе бидат до 28 степени, в недела до 29, а в понеделник до 30 степени.

Локални избори 2021