среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Вранишковски се вакцинира во Србија, медиумите будно го следеа настанот

Вранишковски се вакцинира во Србија, медиумите будно го следеа настанот

Расчинетиот владика Јован Вранишковски вчера се вакцинира против Ковид 19, а чинот беше проследен будно од српските медиуми, пренесува Република.мк

По вакцинирањето Вранишковски, кого во Србија го нарекуваат архиепископ охридски и митрополит скопски на СПЦ, дал изјава за медиумите и апелирал луѓето да се вакцинираат.

Коронавирус