среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 7
home Вести

Вработени во Фондот за здравство најавуваат штрајк

Вработени во Фондот за здравство најавуваат штрајк

Вработени во скопската подрачна единица на Фондот за здравствено осигурување најавија штрајк, објави Телма.

Претседателот на УПОЗ, Пеце Груевски за Телма изјавил дека ќе ги затворат шалтерите доколку до четврток не договорат повисоки плати.

Одговор од раководството на Фондот очекуваат утре, во спротивно во четврток стапуваат во штрајк.

Коронавирус