петок, 10. јули 2020. Вести денес: 170
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Вести

Вработен во Санитарниот и здравствен инспекторат позитивен на коронавирус

Вработен во Санитарниот и здравствен инспекторат позитивен на коронавирус

Вработен во Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) е заразен со коронавирус, потврди за Плусинфо директорката на оваа институција, д-р Иринка Сотирова Бухова.

Станува збор за лице кое не е инспектор, туку е вработен во секторот канцелариско работење во ДСЗИ.

Лицето е ставено во самоизолација, а се испитуваат и другите негови контакти.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020