петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 127
home Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ЗВУЦИ ЗА ПОМОШ – во пожарот во Ковид болницата во Тетово не се знае дали има и жртви

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ЗВУЦИ ЗА ПОМОШ – во пожарот во Ковид болницата во Тетово не се знае дали има и жртви

Засега не се знае дали има жртви во големиот пожар кој го зафати ковид одделението во тетовската болница.

Неофицијално има повредени лица, а пациентите се евакуираат во овој момент.

Според некои медиуми има и жртви во пожарот, но засега се уште не се потврдени овие информации.

Инаку пред половина час изби голем пожар во тетовската болница, а огнените јазици буквално го проголтаа ковид центарот.