среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Возило на Брза Помош од Велес со повредено дете, удрило во дива свиња на автопат (ФОТО)

Возило на Брза Помош од Велес со повредено дете, удрило во дива свиња на автопат (ФОТО)

Директорот на Општата болница Велес, Димитар Стровјаноски, на својот Фејсбук профил сподели информација за случка во која возило на Брза помош, кое носело дете со изгореници, удрило во дива свиња на автопат.

Во оваа незгода, немало жртви, а со лесни повреди се здобила медицинската сестра која се грижела за повреденото дете.

Коронавирус