вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Вози внимателно, празнувај одговорно – сообраќајна полиција ќе има насекаде

Вози внимателно, празнувај одговорно – сообраќајна полиција ќе има насекаде

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните прописи и заеднички да придонесеме за безбедни патишта и улици.

Сообраќајната полиција и во текот на празниците ќе ги санкционира сите оние што ги кршат законите.

Засилени контроли има и на автопатиштата и скопската обиколница, како и на улиците во градовите.

Најнови вести

Коронавирус