понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 71
home Вести

Возете вниматело: Еве каква е состојбата на патиштата

Возете вниматело: Еве каква е состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Како што соопшти АМСМ, на граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поради изведување градежни активности при поставување индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин – Тетово, вчера и денеска ќе има промена на режимот на сообраќај.

Локални избори 2021