вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 78
home Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Влажни коловози и можни одрони на пат

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Влажни коловози и можни одрони на пат

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по наместа влажни коловози.

Како што информира ЈП „Македонија пат“, на одредени патни правци кои минуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

„Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Коронавирус