четврток, 4. март 2021. Вести денес: 167
home Вести

Возете внимателно: Сообраќајот по наместа влажни коловози, можна е појава на голомразица

Возете внимателно: Сообраќајот по наместа влажни коловози, можна е појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречно по наместа влажни коловози. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица, соопшти Автомотосојузот на Македонија во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситниодрони.

ЈП Македонијапат апелира да се вози внимателно со прилагодена брзина според условите на патот. Истакнуваат дека нивни дежурни екипи се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Најнови вести

Коронавирус