петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 98
home Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Патиштата наместа влажни, можна појава на одрони

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Патиштата наместа влажни, можна појава на одрони

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП „Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината.

Дежурните екипи се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Коронавирус